video filmas iš dykai.lt:


Ši puiki animacinė dokumentika labai paprasta kalba paaiškina iš kur atsiranda pinigai, kas juos valdo ir... kas valdo mūsų likimus.
Filmuko trukmė - pusvalandis.
Galima žiūrėti lietuviškai, rusiškai arba angliškai. Kaip kam patogiau.
yescool

1. Amerikietiška svajonė (Lietuviški subtitrai)
{flv}2012/09/amerikietiska-svajone_lt_dokumentika{/flv}
Parsisiųsti ! Atsisiųsk FLV plėtiniu

2. Amerikietiška svajonė (Rusiškas dubliažas)
{flv}2012/09/amerikietiska-svajone_rus_dokumentika{/flv}
Parsisiųsti ! Atsisiųsk FLV plėtiniu

3. Amerikietiška svajonė (Angliškai- originalo kalba)
{flv}2012/09/amerikietiska-svajone_en_dokumentika{/flv}
Parsisiųsti ! Atsisiųsk FLV plėtiniu


 
Nuo senų laikų konspiracijų teorijos šalininkai teigia, kad pasaulį valdo saujelė žmonių. Po Šveicarų mokslininkų iš Ciuricho federalinio technologinio instituto pranešimo, šios kalbos rodosi yra visai pagrįstos.

Šveicarų mokslininkai sudarė beveik 43 tūkstančių didžiausių pasaulio kompanijų, kurios valdo didžiąją dalį privataus planetos turto, nuosavybės ryšių grafinį vaizdą. Tyrėjai grafini vaizdą pavadino “peteliške” nes iš pirmo žvilgsnio visos kompanijos viena su kita nėra susijusios. Tačiau anaiptol. Pasirodo, kad visos kompanijos sueina į vieną gija. Visi akciniai paketai sueina į vieną mazgą. Puse pasaulio turto valdo 147 didžiausios planetos transnacionalinės korporacijos. Savo tyrimo rezultatus Šveicarijos mokslininkai paviešino moksliniame žurnale „Sciens News“.

Tyrimo tyrėjai sakė, kad jiems taip ir nepavyko išsiaiškinti kokie vardai slypi už tų 147 korporacijų. Viskas yra įslaptinta. 40 procentų pasaulio turtų valdantys asmenys slepiasi už beveidžių fondų, kurie dokumentuose ir įvardijami kaip akcijų valdytojai. Nei pavardės nei vardai nėra skelbiami.

Tokius rezultatus gavę mokslininkai neskuba rėkti visa gerkle, kad mus valdo saujelė žmonių. Tačiau konspiracijų teorijos šalininkus šis pranešimas pakurstė dar aršiau diskutuoti apie tai. Patys mokslininkai neatskleidė kas tos 147 kompanijos kurios valdo puse pasaulio turtų, dėl savo saugumo. Pranešime sakoma, kad greitu laiku ši informacija bus paviešinta.